Você tem alguma dúvida sobre o produto?
Zhongdian Electric Technology Advisor irá atendê-lo de todo o coração!
telefone:0510-85627777 / 85628006
caixa de correio:business@sec-motor.com
The top double water cooler is integrated with the base into an explosion-proof enclosure. It has a compact structure, a beautiful appearance, and high power density;
It is highly efficient, energy-saving, safe and environmentally friendly, with excellent explosion-proof performance;
It has a compact structure, is easy to install and maintain, etc.;
It has low vibration, low noise, and strictly controllable temperature rise;
The overall machine has high reliability and a long service life.
| Type | YBKS |
| Center Height Range | 355~710mm |
| Power Range | 160~5600kW |
| Poles Range | 2~20 |
| Voltage Range | 690~11000V |
| Cooling Type | IC71W |
| Protection Degree | IP55 |
| Mounting Type | IMB3 |
| Structural Type | Horizontal |
| Starting method | DOL/VFD |
| Operation Mode | 50/60Hz / VFD |
| Insulation Class/Temperature Rise Class | F/B |
| Explosion-protection marking | Ex db IIA T4 Gb、Ex db IIB T4 Gb |
Petroleum, coal, metallurgy, ships, mining, electricity, etc.
contato conosco