Flameproof Induction Motor
Modelo Básico:YBX3、YBBP
Ver mais
A reliable positive pressure protection system with high quality;
High efficiency, energy-saving, environmentally friendly, and with excellent explosion-proof performance for high-speed load scenarios;
Compact structure, easy installation and maintenance;
Low vibration, low noise, and strictly controllable temperature rise;
High overall reliability and long service life.
| Type | YZYKK、YZYKS、YZYPKK、YZYPKS |
| Center Height Range | 355~1120mm |
| Power Range | 160~25000kW |
| Poles Range | 2~24 |
| Voltage Range | 690~13800V |
| Cooling Type | IC611, IC616, IC81W, IC86W |
| Protection Degree | IP55 |
| Mounting Type | IMB3 |
| Structural Type | Horizontal |
| Starting method | DOL/VFD |
| Operation Mode | 50/60Hz / VFD |
| Insulation Class/Temperature Rise Class | F/B |
| Explosion-protection marking | Ex pxb II T3 Gb、Ex pzc II T4 Gc |
Petroleum processing, metallurgy, etc.
contato conosco