Você tem alguma dúvida sobre o produto?
Zhongdian Electric Technology Advisor irá atendê-lo de todo o coração!
telefone:0510-85627777 / 85628006
caixa de correio:business@sec-motor.com
The fully enclosed reinforced external cooling structure. The base and the end cover are made of high-strength cast iron materials, which have high strength and good rigidity. The surfaces of the base and the end cover are designed with streamlined heat dissipation ribs, providing strong heat dissipation capabilities;
High efficiency, energy saving, safe and environmentally friendly, with excellent explosion-proof performance.
Small in size, light in weight, compact in structure, easy to install and maintain, etc.
Low vibration, low noise, and strictly controllable temperature rise;
The overall reliability of the machine is high and its service life is long.
| Type | YBX3、YBBP |
| Center Height Range | 355~560mm |
| Power Range | 160~2240kW |
| Poles Range | 2~12 |
| Voltage Range | 690~11000V |
| Frequency | 50Hz, 60Hz |
| Cooling Type | IC411, IC416 |
| Protection Degree | IP55 |
| Mounting Type | IMB3 |
| Structural Type | Horizontal |
| Starting method | DOL/VFD |
| Operation Mode | 50/60Hz / VFD |
| Insulation Class/Temperature Rise Class | F/B |
| Explosion-protection marking | Ex db I Mb、Ex db II Mb、Ex db A T4 Gb、Ex db IIB T4 Gb、Ex db IIC T4 Gb |
Petroleum, coal, metallurgy, ships, mining, electricity, etc.
contato conosco