Você tem alguma dúvida sobre o produto?
Zhongdian Electric Technology Advisor irá atendê-lo de todo o coração!
telefone:0510-85627777 / 85628006
caixa de correio:business@sec-motor.com
Cylindrical base, compact and lightweight structure, suitable for narrow ship engine rooms;
High protection, resistant to high humidity, salt spray and navigation impact;
Excellent power generation waveform, compatible with grid connection and isolated grid operation, maintenance-free and highly reliable.
Permanent magnet excitation, no slip ring carbon brushes, wide speed range for efficient power generation, no need for additional speed control mechanism;
Excellent low-impedance insulation system, VPI full immersion process;
Advanced production manufacturing technology;
Low vibration, low noise, strictly controllable temperature rise;
Long service life;
| Type | TFYC |
| Center Height Range | 450~1000mm |
| Power Range | 30~2000kW |
| Speed Range | 45-90r/min |
| Voltage Range | 660~10000V |
| Cooling Type | IC71W |
| Protection Degree | IP44、IP55 |
| Mounting Type | IMB3 |
| Structural Type | Horizontal |
| Starting method | Driven |
| Operation Mode | VFD |
| Insulation Class/Temperature Rise Class | F/B |
The shipbuilding industry, etc.
contato conosco