Grinding machine synchronous motor
Modelo Básico:TDMK、TMW、TMQ
Ver mais
High starting torque, anti-periodic shock characteristics;
Split structure for easy installation and maintenance;
Excellent insulation system with VPI full immersion process;
Advanced production manufacturing technology.
High rotational speed, high efficiency, low vibration, low noise;
Strictly controllable temperature rise;
Customized design and manufacturing provided;
Long service life of the entire machine.
| Type | TK |
| Frame Size Range | 15~21# |
| Power Range | 200~10000kW |
| Poles Range | 10~24 |
| Voltage Range | 400~13800V |
| Excitation Method | Brushed |
| Cooling Type | IC01、IC37 |
| Protection Degree | IP23、IP44 |
| Mounting Type | IM5610、IM7311 |
| Structural Type | Horizontal |
| Starting method | DOL/VFD |
| Operation Mode | 50/60Hz / VFD |
| Insulation Class/Temperature Rise Class | F/B |
Separation plants, petrochemical plants, refrigeration plants, mines, metallurgical plants, etc.
contato conosco