Box Type Permanent Magnet Synchronous Motor
Modelo Básico:TYCKK、TYCKS
Ver mais
Low speed with large torque, highly compatible with direct drive;
Resistant to frequent forward and reverse rotations, with anti-start-stop shock resistance;
High rigidity structure for vibration resistance;
Leading in the domestic industry, precise variable frequency speed regulation, four-quadrant operation for energy recovery;
High efficiency, low vibration, low noise;
Strictly controlled temperature rise.
Customized design and manufacturing are provided;
The overall machine has a long service life.
| Type | TPTD |
| Frame Size Range | 17~22# |
| Power Range | 500~12000kW |
| Poles Range | 12~30 |
| Voltage Range | 600~13800V |
| Excitation Method | Brushed |
| Cooling Type | IC37, IC86W |
| Protection Degree | IP44、IP54 |
| Mounting Type | IMB3 |
| Structural Type | Suspended Horizontal |
| Starting method | VFD |
| Operation Mode | VFD |
| Insulation Class/Temperature Rise Class | F/B |
Mining industry and others
contato conosco