Compressor Synchronous Motor
Modelo Básico:TK
Ver mais
High torque, wide speed regulation range, with overload requirements, capable of withstanding axial thrust, and adaptable to various complex rolling process conditions;
Domestically leading in the industry, able to meet the variable frequency speed regulation requirements of the inverter;
High efficiency, low vibration, low noise;
Strictly controllable temperature rise.
Customized design and manufacturing are provided;
The overall service life is long.
| Type | TP |
| Frame Size Range | 17~21# |
| Power Range | 1000~15000kW |
| Poles Range | 4~24 |
| Voltage Range | 600~3300V |
| Excitation Method | Brushed |
| Cooling Type | IC37, IC86W, IC97W |
| Protection Degree | IP44、IP54 |
| Mounting Type | IMB3 |
| Structural Type | Horizontal |
| Starting method | VFD |
| Operation Mode | VFD |
| Insulation Class/Temperature Rise Class | F/B |
Metallurgical industry, etc.
contato conosco