Vertical Medium-sized Induction Motor
Modelo Básico:YL、YLKK、YLKS、YLST
Ver mais
Stable structure, high reliability;
Excellent insulation system with VPI full immersion process;
Advanced production and manufacturing techniques;
Low vibration, low noise, strictly controllable temperature rise;
Long service life;
Customized design and manufacturing are provided;
| Type | YK |
| Frame Size Range | 12~15# |
| Power Range | 900~5800kW |
| Poles Range | 2 |
| Voltage Range | 6000~13800V |
| Cooling Type | IC01, IC37, IC81W |
| Protection Degree | IP23, IP44 |
| Mounting Type | IMB3 |
| Structural Type | Horizontal |
| Starting method | DOL/VFD |
| Operation Mode | 50/60Hz / VFD |
| Insulation Class/Temperature Rise Class | F/B |
Metallurgy, petrochemicals, air separation, etc.
contato conosco