Large-Sized DC Motor
기본 모델:ZD
자세히 보기
Small in size, light in weight;
Wide range of speed adjustment, smooth operation;
Large overload starting and braking torque;
Suitable for frequently started and braked motors;
High reliability, long service life;
Cheap and reliable control system;
| Type | Z |
| Center Height Range | 315~1000mm |
| Power Range | 60~3000kW |
| Voltage Range | 220~1050V DC |
| Speed Range | 50-2000r/min |
| Cooling Type | IC06, IC17, IC37, IC86W |
| Protection Degree | IP23, IP44, IP54 |
| Mounting Type | IM1001, IM1002 |
| Structural Type | Laminated frame, Horizontal |
| Operation Mode | Below base speed: constant torque, Above base speed: constant power |
| Insulation Class/Temperature Rise Class | H/F, F/B |
Metallurgy, mining, shipbuilding, rubber, testing equipment, etc.
연락처