Des doutes sur les produits?
Le Conseiller technique de moteur électrique central se fera un plaisir de vous servir!
Téléphone:0510-85627777 / 85628006
Boîte aux lettres:business@sec-motor.com
Core equipment for drilling rigs, with squirrel-cage type variable frequency speed regulation explosion-proof design. It features large starting torque, excellent low-frequency performance, and a wide range of constant power speed regulation.
It adopts anti-electrostatic insulation, enhanced safety + positive pressure explosion-proof structure, suitable for harsh working conditions at both land and sea. It has comprehensive intelligent monitoring and protection, is easy to maintain and install, and has high energy efficiency.
The overall reliability of the machine is high and its service life is long.
| Type | YJ |
| Center Height Range | 250~560mm |
| Power Range | 180~2500kW |
| Poles Range | 4~8 |
| Voltage Range | 380~3300V |
| Cooling Type | IC06, IC17 |
| Protection Degree | IP23、IP44、IP54 |
| Mounting Type | IMB3 |
| Structural Type | Horizontal |
| Starting method | VFD |
| Operation Mode | VFD |
| Insulation Class/Temperature Rise Class | C/H |
| Explosion-protection marking | Ex pz db eb IIB T4 Gb |
The petroleum industry, etc.
Contactez - nous