hay alguna duda sobre el producto?
El consultor técnico de CLP Electric le servirá de todo corazón.!
Teléfono:0510-85627777 / 85628006
Buzón:business@sec-motor.com
Distribution pipe cooling structure. The base adopts a cylindrical base, made by welding steel plates. It has good rigidity, is lightweight, and inside the base there are axial ventilation cooling pipes. The structure is reasonable and the appearance is beautiful.
High efficiency, energy saving, safe and environmentally friendly, with excellent explosion-proof performance.
Compact structure, convenient installation and maintenance.
Low vibration, low noise, strictly controllable temperature rise.
The whole machine has high reliability and a long service life.
| Type | YBXKK、YBBP |
| Center Height Range | 500~900mm |
| Power Range | 160~7100kW |
| Poles Range | 2~20 |
| Voltage Range | 690~11000V |
| Cooling Type | IC511, IC516 |
| Protection Degree | IP55 |
| Mounting Type | IMB3 |
| Structural Type | Horizontal |
| Starting method | DOL/VFD |
| Operation Mode | 50/60Hz / VFD |
| Insulation Class/Temperature Rise Class | F/B |
| Explosion-protection marking | Ex db I Mb、Ex db IIA T4 Gb、Ex db IIB T4 Gb、Ex db IIC T4 Gb |
Petroleum, coal, metallurgy, ships, mining, electricity, etc.
Contáctanos