Compressor Synchronous Motor
基本モデル:TK
詳細を表示
High-capacity motor, leading in the domestic industry;
Excellent insulation system with VPI full immersion process;
Advanced production and manufacturing techniques;
High rotational speed, high efficiency, low vibration, low noise;
Strictly controllable temperature rise;
Customized design and manufacturing provided;
Long service life of the entire machine;
| Type | T、TW |
| Frame Size Range | 15~21# |
| Power Range | 200~60000kW |
| Poles Range | 2~40 |
| Voltage Range | 690~13800V |
| Excitation Method | Brushed, Brushless |
| Cooling Type | IC01、IC37、IC611, IC616, IC666, IC81W, IC86W, IC91W |
| Protection Degree | IP23、IP44、IP54 |
| Mounting Type | IMB3、IM7311 |
| Structural Type | Horizontal |
| Starting method | DOL/VFD |
| Operation Mode | 50/60Hz / VFD |
| Insulation Class/Temperature Rise Class | F/B |
Metallurgy, mining, coal, petrochemicals, water conservancy, air separation, etc.
連絡先