Vertical Medium and Large-sized Induction Motor
基本モデル:YL、YLKK、YLKS
詳細を表示
Vertical split structure, suitable for large-sized foundation design,easy to install and maintain;
Coarse and short core, with low motor center of gravity;
The upper bearing uses elastic support thrust pads, evenly distributing the force, and ensuring high operational stability;
Excellent low-impregnation insulation system, VPI full immersion process;
Advanced production manufacturing technology;
Low vibration, low noise, and strictly controllable temperature rise; Long service life;
Customized design and manufacturing are provided.
| Type | YL、YLKS |
| Frame Size Range | 17~20# |
| Power Range | 500~8000kW |
| Poles Range | 12~28 |
| Voltage Range | 6000~13800V |
| Cooling Type | IC01, IIC27 |
| Protection Degree | IP23 |
| Mounting Type | IMV1、IM8425 |
| Structural Type | Vertical, Split |
| Starting method | DOL/VFD |
| Operation Mode | 50/60Hz |
| Insulation Class/Temperature Rise Class | F/B |
Water conservancy, municipal affairs, shipyards, etc.
連絡先