Medium-Sized DC Motor
基本モデル:Z
詳細を表示
High power, large torque;
Sturdy structure, reliable performance;
Wide speed adjustment range, smooth operation;
Large overload starting and braking torque;
Suitable for motors with frequent forward and reverse rotations and frequent startups;
High reliability, long service life;
Cheap and reliable control system
| Type | ZTD |
| Center Height Range | 2150~3500mm |
| Power Range | 900~3500kW |
| Voltage Range | 600~1000V DC |
| Speed Range | 30-100r/min |
| Cooling Type | IC37, IC86W |
| Protection Degree | IP44, IP54 |
| Mounting Type | IM5710、IM7311、IM7321、IM7312 |
| Structural Type | Horizontal |
| Operation Mode | Below base speed: constant torque, Above base speed: constant power |
| Insulation Class/Temperature Rise Class | H/F, F/B |
Mining, new energy, etc.
連絡先