Flameproof Induction Motor
기본 모델:YBXKK、YBBP
자세히 보기
Reliable quality ignition source prevention structure;
High efficiency, energy saving, safe and environmentally friendly, suitable for high-speed load occasions, with excellent explosion-proof performance;
Compact structure, convenient installation and maintenance;
Low vibration, low noise, strictly controllable temperature rise;
High overall reliability, long service life;
| Type | YAKK、YAKS |
| Center Height Range | 355~1120mm |
| Power Range | 160~25000kW |
| Poles Range | 2~24 |
| Voltage Range | 690~13800V |
| Cooling Type | IC611, IC616, IC81W, IC86W |
| Protection Degree | IP55 |
| Mounting Type | IMB3 |
| Structural Type | Horizontal |
| Starting method | DOL/VFD |
| Operation Mode | 50/60Hz / VFD |
| Insulation Class/Temperature Rise Class | F/B |
| Explosion-protection marking | Ex eb II T3 Gc |
Petroleum processing, metallurgy, etc.
연락처