أي أسئلة حول المنتج?
Zhongdian موتور مستشار فني سوف تخدم لكم بصدق!
تلفون .:0510-85627777 / 85628006
صندوق البريد:business@sec-motor.com
Integrating permanent magnet excitation technology with compact medium-speed gearbox, without slip rings, carbon brushes or rotor excitation windings, no rotor copper loss, high power generation efficiency;
It can generate electricity stably within a wide wind speed range, with large starting torque at low wind speeds and excellent wind energy capture rate;
The cabin load is much lower than that of direct-drive models, the failure rate of the medium-speed gearbox is lower than that of doubly-fed high-speed gearboxes, and maintenance is simpler;
Excellent low-voltage insulation system, VPI full immersion process;
Advanced production manufacturing technology;
Low vibration, low noise, and strictly controllable temperature rise;
Long service life.
| Type | TFYC |
| Power Range | 2500~20000kW |
| Speed Range | 180-800r/min |
| Voltage Range | 690~1380V |
| Cooling Type | IC26、IC3W5、IC56W、IC75W |
| Protection Degree | IP23、IP44、IP54 |
| Mounting Type | IMB3 |
| Structural Type | Horizontal |
| Starting method | Wind driven |
| Operation Mode | Variable Speed Constant Frequency |
| Insulation Class/Temperature Rise Class | H/F、F/B |
The wind power generation industry
اتصل بنا